sobota, 22 listopada 2014

Panie na tle kolorków

Ostatnio trochę walczę z twarzami, a kiedyś nie sprawiały mi takich problemów. Z racji, że planuję jedną namalować akwarelkami na papierze (bez tego całego dobrodziejstwa typu lasso i ctrl+z) wracam do formy, szkicując w wolnym czasie więcej niż jeszcze niedawno. Nie są to dzieła sztuki, ale zauważyłam, że umieszczenie szkicu na tle kolorowego bloku dużo daje - w życiu bym się nie spodziewała.

Oczywiście na trzech nie poprzestanę, bo co to za powtórka. ; )

11 komentarzy:

 1. Tak sobie przeglądam i obserwuję na fb twoje prace, w nadziei, że czegoś się nauczę ;). Niestety mam problem z proporcjami oraz podobieństwem twarzy. Jakieś rady?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie umiałam rysować twarzy, to narysowałam ich setkę. Pomogło. Nie wiem, czy istnieje lepsza rada. ; )

   Usuń
 2. Ile czasu mniej więcej tworzysz jedną taką pracę? Bo z jednaj strony wyglądają na takie szybkie, zrobionę trochę od niechcenia, a z drugiej, są po prostu śliczne i takie dopracowane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niecałą godzinę może? Skupiam się głównie na twarzy, a resztę faktycznie tylko szybko zaznaczam.

   Usuń
 3. Nie wierzyłem, że dużo daje, i sobie sprawdziłem (http://goo.gl/R0WS93) - rzeczywiście. Bardzo dużo, najwięcej jeśli chodzi o samo patrzenie na nie w przestrzeni a nie na powierzchni.
  Co do lasso - jak to się stało, że im ucięłaś szyje? Nie, żeby to jakoś bardzo burzyło, tylko się zastanawiam, czy po narysowaniu głowy się ją przestawia jeszcze jakoś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę nie rozumiem, ucięłam szyje?

   Usuń
  2. oj bo to takie bardzo czepialskie jest. Na pierwszej najbardziej widać, końcówki włosów przesunięte. Takie kreski przez środek pierwszej i drugiej szyi. Nie pisałbym, ale ciekawym, z czego to wynika. Głowę i tułów się osobno rysuje czy jak?

   Usuń
  3. Nie, po prostu skupiam się głównie na twarzy, a resztę tylko zaznaczam na szybkiego. Przez to wychodzą takie niepotrzebne, ucięte kreski.

   Usuń
 4. Na prawde mi się podoba! Najbardziej przekonuje mni pani w zielonym:) Może dlatego, że to mój ulubiony kolor. Oby tak dalej. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń