czwartek, 20 czerwca 2013

Dzisiaj wyjątkowo ubrani ludzie

Uff, pierwszy dzień, który mogę sobie w całości poświęcić na rysowanie! Piję mrożoną kawę, biorę zimne prysznice i z mokrymi włosami siadam przy tablecie. : ) Od 3 dni ćwiczę z quickposes, ale to przecież nie jest moje pierwsze podejście do gesture drawing - dlatego potrafię już szybko i całkiem fajnie określić sylwetkę. Dzisiaj postanowiłam sobie pójść o krok dalej i zamiast minutki poświęcić na postać ok. pół h - i wyjątkowo rysować ubrane baby! ; p Refki brałam stąd.

No i koniecznie muszę wrócić do mojego twarzowego challenga - w poniższych pracach miałam problemy nawet z takim prostym naszkicowaniem mordek.

5 komentarzy:

 1. Uhuhuhu, ja chyba tez muszę się za coś takiego wziąć, ale jakoś nigdy mi się nie chce - zazwyczaj wtedy rysuję łapy lub giry i jest w miarę spoko, bo udaję, że się tym sposobem rozwinę.
  Muszę wyjść z mojej bezpiecznej strefy.
  Cieszę się, że Tobie się chce i w końcu masz czas na rysowanie, bo mogę oglądać fajne szkice, a to dla mnie zawsze frajda.
  Nie przestawaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co by się musiało wydarzyć, żebym przestała. ; ) Mam straszne parcie na rozwijanie się. Poćwiczę dzisiaj jeszcze mordki i zrobię skrzydła na kisiel.

   Usuń
 2. Ja też kiedyś dojdę do momentu, kiedy będę mogła ubrać moje babki i będzie to wyglądało w miarę naturalnie xD *keep watchin' you*

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że prawidłowe odwzorowywanie póz i proporcji przychodzi Ci teraz z łatwością, ale nie zatrzymuj się w tym punkcie. "Gesture drawing" - ta nazwa nie oznacza tylko rysowanie gestów, ale przede wszystkim "rysowanie z gestu". Czyli ekspresyjne, lekkie, wrażeniowe. U Ciebie mi tego brakuje. Wszystkie postaci maja akcenty rozłożone wszędzie dokładnie tak samo, rysunek jest sztywny. Poćwicz może rozkładanie tych akcentów, podkreślanie ruchu postaci, łuków ciała, kluczowych detali. Spróbuj czasem odpuścić w rysunku mniej istotne momenty. Jeszcze bardziej różnicuj kreskę i walor, bo widzę, że już zaczynasz się tym bawić. Poniżej kilka przykładów:

  http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2011/314/f/f/gesture_drawing_tool_by_piratoloco-d4fp8se.jpg
  http://farm4.static.flickr.com/3182/2763365801_8f58f7ab76_o.jpg
  http://www.quickposes.com/images/woodward/woodward-examples.png

  Nauczyłaś się już tyle o anatomii i proporcjach, że głupio teraz nie pójść o krok dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moimi amatorskimi oczkami też zauważyłam, że drobię kilka kresek w jednym miejscu i te szkice nie są szczególnie lekkie - natomiast doszłam do wniosku, że przecież sam ładny gesture nie jest priorytetem. Z quickposes będę korzystać ciągle, ale postacie sobie szkicuję przed każdą większą pracą - więc od tego się i tak nie ucieknie, a moją uwagę chcę teraz skierować głównie na twarze. ; )

   Usuń