środa, 28 listopada 2012

Tutorial na babę

Przez 3h smyrałam w nocy jakąś babę.
Utworzyłam pliki final i final2, coś tu chyba nie gra.

10 komentarzy:

 1. Narysuj swój autoportet, a nie jakieś nieznane baby :d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę bez sensu imho, nie chcę już więcej marnować czasu na walkę z podobieństwem do oryginalnej postaci, bo nauczę się głównie cierpliwości, a nie rysunku.

   Usuń
 2. Przedostatnia baba mi się bardziej podobała, niż wersja końcowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Spoko baba:) Na czym pracujesz? Bo bardzo fajnie Ci to wychodzi :) A ja dopiero zaczynam przygodę z grafiką i tak nie wiem trochę od której strony;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Photoshop, ale program nie jest tu bardzo istotny. ; ) Co do początków, najlepiej zaopatrz się w jakiś fajny podręcznik, np. "Figure drawing" Michaela Hamptona, rysuj elementy na biurku, poczytaj coś o perspektywie itd. W razie czego wal do mnie na revvriverse@o2.pl, specjalistą nie jestem, ale może będę w stanie coś doradzić. ; ) Masz jakieś prace w sieci?

   Usuń
  2. W sumie tak, choć mało i nie sądzę żeby było warto je pokazywać, są tam tylko prace odręczne. http://patszy.digart.pl/ Przejrzałam zakąś zajawkę tego podręcznika, może być fajny, dzięki! :)

   Usuń
  3. Masz lepsze prace niż 95% osób obserwujących mnie na deviantarcie. ; ) Na pewno warto przysiąść do podstaw. Szybko je sobie wyrobisz, zielona nie jesteś, a warto umieć z głowy zrobić lekki, fajny zarys postaci. ; )
   Zauważyłam, że im więcej ktoś umie tym więcej ma w sobie pokory.

   Usuń
  4. Racja, też zaobserwowałam podobne zjawisko i tyczy się to wszystkich dziedzin współczesnej kultury i sztuki. Niestety.
   A wracając, uważasz, że ten podręcznik może pomóc właśnie przy podstawach? :)

   Usuń
  5. Oczywiście, sama je teraz nadrabiam! Zaczyna się od rysowania takich sylwetek http://3.bp.blogspot.com/-Wwj2-zON_qc/ULWHT6FDAuI/AAAAAAAAAas/y9uDjPVsQTs/s1600/13.png przy których nie trzeba wkuwać na pamięć proporcji, tylko na czuja zrobić zarys człowieka. Dopiero jak się nabierze na tym etapie pewnej intuicji dochodzą różne szczegóły. Bardzo fajny sposób, na pewno przypadnie Ci do gustu!

   Usuń
  6. Ale świetne są :D Na pewno wypróbuję, dzięki :)

   Usuń